Продужен рок за подношење пријава за полагање пријемног испита

Поштовани,

Обавештавамо вас да је рок за подношење пријава за полагање пријемног испита непосредно у средњој школи продужен до четвртка 22.04.2021. године до 12.00 часова. Потребно је да обавестите одељенске старешине ученика осмог разреда и ученике осмог разреда њихове родитеље/друге законске заступнике.

Уколико  постоје одређене грешке и пропусти у пријавама које су поднели ауторизовани корисници преко портала mojasrednjaskola  обавештавамо вас о следећем:

1.       уколико су начињене грешке у навођењу језика на коме се полаже пријемни  или у потреби прилагођавања, и исправку може извршити средња школа (за техничку подршку,  школа се може обратити информатичком координатору) у сарадњи са информатичким координатором;

2.       уколико су начињене грешке у личним подацима ученика (име, презиме, име родитеља, јмбг..) који су преузети из eс-Дневника, исправку може вршити ауторизовани корисник у основној школи коју ученик похађа, у за то предвиђеним роковима

Такође, подсећамо и на следеће:

3.       Обавеза прихватања нових пријава у горенаведеним роковима важе и за школе које спроводе пријемни испит, а нису у улози организатора (прикупљају пријаве).

4.       Осмоцифрена шифра ученика није обавезна за полагање пријемних испита.